Anasayfa , Ön Resim , YDG Eğitim Kampı Gerçekleştirildi!

YDG Eğitim Kampı Gerçekleştirildi!

Almanya’nın Hessen bölgesinde Yeni Demokratik Gençlik tarafından merkezi eğitim kampı gerçekleştirildi. İki gün süren kamp 24-25 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti. Kampa Avrupa’nın çeşitli bölgelerinden katılım sağlandı. Çeşitli konularda yapılan eğitimlerin sunumları ise kolektif bir şekilde gerçekleştirilerek tüm YDG’lilerin katılımı sağlandı.

Eğitim kampı saygı duruşu ile başladıktan sonra YDG MYK’sı tarafından yapılan konuşması ile devam eti. Mücadelenin pratik ayağının yanında ideolojik olarak da gelişimin önemine vurgu yapılan konuşma da bu tür eğitim kamplarının YDG’nin önümüzdeki faaliyetleri açısından gerekliliğine değinildi. Yapılan konuşmadan sonra ise kampa dair bilgiler verildi. Daha sonra ise Emperyalizm/Haklı haksız savaşlar, Toplumsal cinsiyet, Tüketim ve Örgütlenme konuları atölye çalışmaları tarzında ele alınarak eğitim çalışmaları gerçekleştirildi. İlk günün sonunda ise bilgi yarışması ve kültürel etkinlik gerçekleştirildi.

İkinci günde ise ilk günün Atölye çalışmaların bir özeti sunulduktan sonra, YDG’nın yönelimi üzerine tartışmalar yürütüldü. Son olarak gerçekleşen kampa dair değerlendirmeler yapıldı. Eksiklikler olmasına rağmen olumlu bir eğitim kampının gerçekleştirildiği, önümüzdeki dönemde de bu tür kamplarda eksikliklerin göz önünde bulundurulması gerektiği söylendi.