Anasayfa , TÜRKİYE , YDG: Gözaltılar Serbest Bırakılsın!

YDG: Gözaltılar Serbest Bırakılsın!

5 Haziran günü sabah saatlerinde Dersim Merkez ve Pertek’te Özgür Gelecek ve Yeni Demokrat Gençlik okurlarının evlerinin Özel Harekât Polisleri tarafından basılmasının ardından, Yeni Demokrat Gençlik’in konuyla ilgili kamuoyuyla paylaştığı bildiriyi olduğu gibi yayınlıyoruz.

Tutsak Öğrencilere Özgürlük!

700’den fazla öğrencinin tutuklu bulunduğu, gazetecilerin, avukatların, öğretim üyelerinin, belediye başkanlarının tutuklandığı ülkemizde, devrimci- demokrat, yurtsever kesimlere yönelik baskılar tüm hızıyla devam etmektedir. AKP’nin “ileri demokrasi” söylemleriyle işçi, emekçi, öğrenci, milletvekili demeden devam ettirdiği susturma çabası ve uzun süredir devam eden tutuklama furyası bizi elbette ki şaşırtmamaktadır. Çünkü “yasa dışı örgüt operasyonu” olarak lanse edilen, tutuklamalar faşizmin doğasına uygundur.

Faşist devlet, saldırgan yüzünü bir kez daha göstermiştir. AKP’nin “ileri demokrasisi” bu kez de Dersim ve Antep’e uğramıştır. Dersim ve Antep’te Cemal Toydemir, Mert Yazar, Eray Özdemir,Kader Fındık, Candar Şafak Dönmez,Yılmaz Karaaslan ve Serda Göçer adlı öğrenci arkadaşlarımızın da olduğu Yeni Demokrat Gençlik(YDG) ve Özgür Gelecek okurları göz altına alınmıştır. Yapılan ev baskınlarıyla beraber aynı zaman da Dersim Umut Yayımcılık bürosu da basılmıştır. Polis ve burjuva medya gerçekleştirilen bu operasyonların “TİKKO’ya yönelik” olduğunu iddia etmektedir.

Yeni Demokrat Gençlik olarak 2 aya aşkın süredir “tutsak öğrencilere özgürlük” şiarı ile bir kampanya yürütmekteydik. Kampanyamızı sonlandırdığımız süreçte Dersim’de ve Antep’te bulunan Yeni Demokrat Gençlik ve Özgür Gelecek okuru arkadaşlarımızın gözaltına alınması aynı zamanda kampanyamıza yönelik bir saldırıdır.

Muhalif olduğu, hak gasplarına, devlet terörüne karşı çıktığı, sömürüsüz bir dünya özlemi duyduğu için tutuklanan öğrenci arkadaşlarımız asılsız gerekçelerle gözaltına alınmakta, hapishanelere konulmaktadır.

Amaç, devrimci, yurtsever, muhalif öğrencilerin sesini kısmaktır. Tüm bu gerçekleştirilen baskılara ve göz altılara karşı susmadık susmayacağız.

Devrimci basın susmadı susmayacak!

TMY, ÖYM kaldırılsın,tutuklu öğrenciler serbest bırakılsın!

Baskılar bizi yıldıramaz!

YENİ DEMOKRAT GENÇLİK