Anasayfa , YDG , YDG Güney almanya BGK´sı ilk Toplantısını gerçekleştirdi!

YDG Güney almanya BGK´sı ilk Toplantısını gerçekleştirdi!

YDG Güney almanya BGK´sı ilk Toplantısını gerçekleştirdi.

11. dönem Almanya Güney BGK´sı ilk Toplantısını başarı ile gerçekleştirdi. Yeni Demokratik Gençlik 11. Dönem Almanya Güney BGK´sı 03.10.15 de 1. toplantısını 3 BGK üyesinin katılımıyla gerçekleştirdi. Toplantıya aynı zamanda ATIF den bir arkadaş katılım sağladı.

Toplantı önceden belirlenmiş olan gündem maddelerinin sunulması ve daha sonra sırayla işlenmesiyle devam etti. Bölgenin durumu, alanlardan sorumlu arkadaşların durumları aktarmasından sonra Tartışmaya sunuldu. Alanların ileri ve eksik yanları değerlendirilip somut hedefler belirlendi. Ardından bir sonraki gündem maddesi olan, Merkezi politikalar ve görevler tartışılıp işlendi. Gelecek faaliyetler olarak, MYK´nın belirlediği Irkcılığa karşı kampanya, Festival, Tutsaklarla dayanışma, Merkezi ve Yerel Eğitim kampı gibi başlıklar ele alınıp, bölgelerdeki gençlerin buralara katılımı, desteği ve faaliyetlerde bulunması konusunda düşünceler ortaya konulup tartışıldı.

Son olarak BGK bileşenleri SOLUTİON dergisinin yazılarla beslenmesini ve YDG türkiye dergisinin dağıtımını tartıştı. ATIF den katılan arkadaş YDG güney çalışmalarına destek sunacaklarını ve dayanışmanın dahada büyümesi gerektiğini belirti.