Anasayfa , YDG , YDG MYK 4. Toplantısını Gerçekleştirdi

YDG MYK 4. Toplantısını Gerçekleştirdi

Haber Merkezi|28.11.2017|25. Dönem Yeni Demokratik Gençlik Merkezi Yönetim Kurulu (YDG-MYK) 4. Toplantısını Gerçekleştirdi

Batı Avrupa`da anti- emperyalist anti-faşist gençlik çalışmaları yürüten YDG-MYK 4. toplantısını gerçekleştirdiğini duyurdu.

ATİK bileşeni YDG, içinden geçtiği sorunların üstesinden gelerek ve kendisini tekrarlayan kısır tartışmaları ardında bırakarak yeni çalışmalar örgütlediği toplantısını başarı ile gerçekleştirdi.

Çalışmalarını ileriye taşımak ve tekrara düşen hatalarla devam etmemek için toplantı gündemleri arasında Demokratik Kitle Örgütü ve örgütlü hareket etme çalışmasının olmazsa olmazı Eleştiri/Özeleştiri tartışmasını ele aldı. Geçmiş faaliyetleri arasında 27. Gençlik Kültür Sanat Festivalini ele alan YDG MYK, aynı zamanda katılımcılar tarafından gönderilen değerlendirme ve önerileri yazılarını da dikkate aldı.

YDG MYK Gençlik Kültür Sanat Festival gelirinden 2000 Euro Irak Kürdistan`ındaki depremzedelere dayanışmada bulunma kararı aldığını açıkladı.

Önündeki faaliyetler arasında genç kadın faaliyetini örgütlemek ve faaliyeti ileriye taşıyacak çalışmalar için YDG`nin faaliyetinin olduğu tüm alanlarda anket çalışması kararı aldı. Yine çatı örgütü ATİK`ın başlatmış olduğu kampanyayı da gündemleri arasına alarak yapılacak çalışmalarda aktif rol alacağını duyuran YDG MYK 26. Kongresini örgütleme gündemi ile toplantısını sonuçlandırdığı bilgisini verdi.

YDG 26. Kongresini Almanya`nın Frankfurt şehrinde 31 Mart/1 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirecek.