Anasayfa , YDG , YDG: YAŞAMIN OLDUĞU HER YERDE VAROLACAĞIZ, SAVAŞACAĞIZ!

YDG: YAŞAMIN OLDUĞU HER YERDE VAROLACAĞIZ, SAVAŞACAĞIZ!

YDG yeni banner

YDG | 20 – 07 – 2015 | Kobanê ve Rojava’da ilerleyen direniş ve zaferi sindiremeyen gerici faşist zihniyet, katliamlarından birini de Suruç’ta Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun (SGDF) çağrısını yaptığı ve Kobane’yi yeniden inşa çalışmalarına katılmak üzere bölgeye giden devrimci gençlere yönelik yaptı.

SGDF’li gençlerin Amara Kültür Merkezi‘nde basın açıklamasını gerçekleştirken patlayan bombada alınan bilgilere göre 30‘u aşkın ölü ve onlarca yaralının olduğu belirtildi.

Faşist TC devletinin Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, günler öncesinden Türkiye sınırında bir devlet kurulmasına izin vermeyeceklerini açıklaması, Rojava devriminin faşizme ne denli ağır bir darbe yaşattığının göstergesidir. DAİŞ çetelerini tırlarla, bombalarla besleyen zihniyet, bugün Kobanê’nin inşası için malzeme götüren genç devrimcileri öldürmekten kendini sakınmadı.

Enternasyonal savaşçılarının kann ve canlarını verdiği muazzam direnişiyle kazanımlar elde eden Rojava ve Kobanê pratiği; gençliğe, kadınlara, ezilen halkara umut olmuş ve gün geçtikçe emperyalist ve faşist devletlerin beslediği DAİŞ çetelerine ağır darbeler vurmuştur. Rojava devriminin gerici DAİŞ çetelerine ve onlara açıktan destek sunan faşist TC devletine karşı oluşturduğu güç ve dayanışmadan rahatsızlık duyan gerici zihniyet katliamlarıyla korku duvarları inşa etmeye çalışsa da şu bilinmelidir ki devrimciler, yaşamın olduğu her yerde ne pahasına olursa olsun savaşacaklardır! Dün direnişin kazanımları noktasında bölgeye röportaj yapmak için giden 4 Yeni Demokrat Gençlik (YDG) okuru yoldaşımızı tutuklayan faşist devlet, bugün ise onlarca SGDF’li dostumuzun ölümüne sebebiyet vermiştir! Ne unutacağız, ne affedeceğiz!

Patlama anında ATİK-Yeni Demokratik Gençlik faaliyetçisi bir yoldaşımızın da yaralandığı bu ve benzeri saldırılara karşı devrimci duruşumuzdan taviz vermeyerek, örgüt bilincini ve direnişi bulunduğumuz her alanda yaşatacağımıza, direnişin sesi olmaya devam edeceğimize ve “o büyük gün” gelene dek mücadelemizde bir adım bile geri atmayacağımıza, şehitlerimizin düşlerini gerçeğe çevireceğimize bir kez daha söz veriyoruz!

BİJİ BERXWEDANA ROJAVA, KOBANÊ!

SURUÇ FAŞİZME MEZAR OLACAK!

KAHROLSUN FAŞİZM, EMPERYALİZM VE HER TÜRDEN GERİCİLİK!

YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA!

Yeni Demokratik Gençlik

BİLDİRİ