Anasayfa , AVRUPA , Sessiz Kalacağimizi Düşünenlere Cevabimiz: İsyan, Direniş, Serhildan Olacak!

Sessiz Kalacağimizi Düşünenlere Cevabimiz: İsyan, Direniş, Serhildan Olacak!

SESSİZ KALACAĞIMIZI DÜŞÜNENLERE CEVABIMIZ: İSYAN, DİRENİŞ, SERHİLDAN OLACAK!

SESSİZ KALACAĞIMIZI DÜŞÜNENLERE CEVABIMIZ: İSYAN, DİRENİŞ, SERHİLDAN OLACAK!

YDG | 01 – 07 – 2015 | 28 Haziran günü Cizre’de Yeni Demokrat Genlik (YDG)’li dört yoldaşımız, bir “ihbar” üzeri göz altına alınmış, ardından “silahlı terör örgütüne üyelik” suçuyla hukuksuz bir şekilde tutuklanmıştır. Örgüt üyeliğine delil olarak ise “fotoğraf makinesi”, “ses cihazı” gösterilmiştir. Faşist TC devleti, ilerici-demokrat ve devrimcilere yönelik tutuklama terörlerinde “legal dergilerin dağıtılması”, “bandrollü kitap bulundurma”, “demokratik eylemlere katılma” gibi güçlü deliller(!) toplarken; bugün yaşanan fotoğraf makinesinin, ses cihazının delil gösterilmesi ise alışık olunan şeylerin yanında daha gülünç bir konumda durmaktadır.

“Kobanê düştü düşecek” hayalleriyle yaşayan ve umduğunu bulamayan faşist TC, Rojava ve Kobanê direnişini sahiplenen devrimcilere yönelik pervasız saldırılarını sürdürmektedir. Enternasyonal şehitleri ve savaşçılarıyla irmek irmek örülen Kobanê direnişi, ezilenlerin umuduna umut katarken egemen güçlerin hayallerini kabusa çeviriyor.

Bu bağlamda sürecin başından itibaren aktif tavır alan, çalışmalar yürüten ve Rojava’daki kazanımları sahiplenen YDG, faşist TC devletinin hedefi haline gelmiştir. Çeşitli milliyetlerden Türkiye halk gençliğinin anti-faşist, anti-emperyalist, anti-feodal mücadelesini büyüten YDG, dün olduğu gibi bugün ve yarın da duruşundan asla taviz vermeyecek, sesine ses katarak mücadelesini büyütecektir!

Yine nisan ayında Avrupa’nın dört ülkesinde Alman devletinin başlattığı operasyonla Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu (ATİK)’li devrimciler gözaltına alınmış, “TKP/ML’ye üyelik” iddiasıyla hukuksuz bir şekilde tutuklanmışlardır. Bunun bir tesadüf olmadığı aşikârdır! Faşist TC ve emperyalist devletler ortak bir şekilde devrimcilere yönelik saldırılarını gerçekleştirmekte, esas olarak “doğru olanın, ileri olanın, gerçek olanın” önünü kesmeye çalışmaktadır! Fakat buradan bir kez daha ilan ediyoruz: ÇABALARINIZ NAFİLE! Ne konfederasyonumuz ATİK ne de Yeni Demokrat Gençlik susmayacak, gerçekleri haykırmaya, İSYAN, DİRENİŞ, SERHİLDAN! demeye devam edecektir!

Hukuksuz bir şekilde tutsak edilen YDG’liler Elif Kaya, Fatih Hatayoğlu, Yetkin Kılıç, Turan Cankılıç derhal serbest bırakılmalı, yapılan hukuksuzluklar ve keyfiyete son verilmelidir!

GÖZALTILAR DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

GÖZALTILAR, TUTUKLAMALAR, BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ!

YDG SUSMADI, SUSMAYACAK!                                     

KAHROLSUN FAŞİZM, EMPERYALİZM VE HER TÜRDEN GERİCİLİK!

YAŞASIN ANTİ-FAŞİST, ANTİ-EMPERYALİST MÜCADELEMİZ!

Yeni Demokratik Gençlik

BİLDİRİ