Anasayfa , TÜRKİYE , YDG’yi susturamazsınız!

YDG’yi susturamazsınız!

İZMİR | 21 – 01 – 2013 | Emperyalist saldırganlığın ülke içinde ve dışında had safhaya ulaştığı, özellikle Ortadoğu’ya “demokrasi” kisvesi altında kan ve gözyaşı ihraç edildiği ve buna paralel biçimde de, ülkemiz egemenlerinin halk kitlelerini adeta dört bir yanda kuşatma altında tuttuğu bir süreçten geçmekteyiz.

AKP’ nin “ileri demokrasi” söyleminin foyası bu gün; KCK tutuklamalarıyla, yürütülen askeri operasyonlarla, yine işçi ve emekçilere yönelik güvencesiz çalışmadan, iş cinayetlerine; kadın cinayetlerinden gençliğin geleceksizleştirmesine kadar sistemli saldırılarını gün yüzüne çıkarıyor.

Baskıların, saldırıların, sömürünün bu kadar artığı bu süreçlerde; devrimci-demokrat-yurtsever kesim bunlardan daha fazla payını almaktadır. Bu süreçte özelde Liseli YDG faaliyetçilerine ve okurlarına yönelik olarak geliştirilen tehdit, aşanlaştırma ve baskı yönelimi de bu süreçten bağımsız değildir.

YDG faaliyetçileri ve okurları 20 Ocak günü saat 17.00’ de Eski Sümer Bank önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına Ekim Gençliği, Emek ve Özgürlük Cephesi, Demokratik Haklar Federasyonu, Alınteri, Devrimci Gençlik ve İzmir Hareket Tiyatrosu gibi devrimci dost ve kurumlar da destek verdi.

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!

                                                                                       İZMİR YDG

Özgür Gelecek