Anasayfa , AVRUPA , Almanya Güney Bölgesi Merkezi Eğitim Çalışması Gerçekleştirildi

Almanya Güney Bölgesi Merkezi Eğitim Çalışması Gerçekleştirildi

 

ULM | 12 – 04 – 2012 | Yeni Demokratik Gençlik Bölge Komitesinin önüne hedef olarak koyduğu bölge merkezli eğitim çalışması, 9 Nisan Pazartesi günü, değişik alanlarda bulunan üyelerin katilimiyla Ulm Tohum Kültür Merkezi‘nde gerçekleştirildi.

Çalışma başlangıcı alan Merkezi Yönetim Kurulu temsilcisi arkadaşımızın konuşması ile açıldı. Temsilci arkadaş öncelikle 1.MYK toplantısı hakkında bilgilendirmede bulundu, ardından yine alanda yapılacak merkezi faaliyetlikler hakkında güncel bildirimleri aktardı. Temsilci yoldaş son olarak eğitim çalışmamız hakkında bölge komitesinin düşüncelerini aktardıktan sonra sözü semineri sunan arkadaşa bıraktı. Çalışmamızın konusu siyasi ve takvimsel olarak da güncel olmasından, İbrahim yoldaş ve neden anıldığı konusu idi. Sunuma, öncelikle İbrahim yoldaşın biyografisi  ve ardından onu yaratan koşulların anlatımıyla başlandı.

Oldukça verimli geçen sunuma, ara ara gelen sorularla daha açıklık getirildi. Ardından İbrahim yoldaşı diğer devrimci önderlerden ayıran fikirleri sunuldu, her bir düşüncesi ayrı bir eğitim çalışması konusu olsa da, seminer sunumu katılımcı arkadaşlar tarafindan olumlu bulundu. Ve son bölüm olarak soru cevap bölümüne geçildi. Tüm sorular cevaplandırıldıktan sonra eğitim çalışması son buldu.