Anasayfa , Ön Resim , Yeni Site Hakkında

Yeni Site Hakkında

Değerli takipçilerimiz, değerli okurlarımız, değerli YDG’liler,

Hem görsel açıdan kitleye hitap etme noktasında bizlere olanaklar sunması, hem de buna bağlı olarak haberlerimizin, yazılarımızın daha kolektif bir bilinçle yapılması amacıyla, bir süreden beri çalışmalarını sürdürdüğümüz yeni web sitemizin açılışını yapmış bulunmaktayız.

Web sitemiz uzun bir sürelik yayın hayatı geçmişine sahip. İletişim teknolojisinde de yaşanan gelişmelerle birlikte, uzun bir süredir gündemimizde olan “görsel açıdan daha kuvvetli”, “sitenin beslenmesi noktasında daha üretici” bir web sitesi yapma görevini koymuştuk önümüze. Bu konuda yapılan görevlendirmeler sonucunda yeni sitemize son hali verilmiş bulunmaktadır.

Sitemiz şimdilik her dilde yayın yapacaktır. Haberler, etkinlikler farklı dillerde(Almanca, Fransızca, İngilizce vb.) anasayfada yer alacaktır. Bir süre sonra ise her dil için farklı sayfalar hazırlanıp, bu şekilde yayınlanacaktır. Ayrıca sitemiz yakın zamanda ana sunucularımıza taşınacaktır.

Fakat her şeyden önemlisi, daha önce de bu konudaki kararlarımızda belirlediğimiz gibi, esas olan sitenin “beslenme” sorunudur. Görsel açıdan ne kadar çekici olursa olsun, ne kadar çok takip edenimiz olursa olsun; sitemiz haberlerimizle, etkinlik ve faaliyetlerimizle beslenmediği müddetçe asıl görevini yerine getiremeyecektir. Bu bağlamda web sitemizin ciddi bir ajitasyon/propaganda aracı olduğunun bilinciyle her YDG’linin sitemizi beslemesi gerekmektedir.

Faaliyetimizin kitlelere ulaşması noktasında önemli bir görev gören web sitemizin gelişmesi noktasında; sitemizi hem içerik, hem de görsel olarak geliştirme perspektifiyle hareket etmek önümüzde bir görev olarak durmaktadır. Buna bağlı olarak sitemizin yayın hayatı boyunca eleştiri ve önerilerimizi sunmalı, bu türden araçları daha aktif bir şekilde kullanmalıyız.

YDG 22. Dönem Merkezi Yönetim Kurulu