Anasayfa , Ön Resim , Erzingan YDG, saldırılara karşı eylemde

Erzingan YDG, saldırılara karşı eylemde

ERZİNGAN | 21 – 03 – 2012 | Erzingan’da 18 Mart günü yapılan Newroz basın açıklamasından sonra, açıklamaya katılan Yeni Demokrat Gençlikdergisi okurlarına siyasi polis tarafından saldırı gerçekleşmiş ve 8 arkadaşımız polis tarafından darp edilmişti.

Daha sonra ise 19 Mart günü Sivas davasının zamanaşımına uğraması üzerine yapılan basın açıklamasında Yürüyüş dergisi okuruna polis tarafından saldırılmıştı.

Son günlerde artan bu saldırılara karşı biz de Yeni Demokrat Gençlik ve Erzincan Gençlik Derneği Girişimi olarak ortak bir basın açıklaması gerçekleştirme kararı aldık.

YDG ve Gençlik Derneği girişimi olarak 20 Mart günü saat 12.30 “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz- Yeni Demokrat Gençlik ve “Faşist saldırılar baskılar gözaltılar bizi yıldıramaz-Erzincan Gençlik Derneği Girişimi imzalı pankartlar açarak eylemimize başladık.

Her iki kurumun sırayla yaptığı basın açıklamasında; Türkiye’de ve Erzingan’da yapılan baskılar ve saldırıları teşhir edip, baskıların bizi yıldıramayacağını ifade ettik.

Sonrasında “Gün doğdu” marşı eşliğinde oturma eylemi gerçekleştirdik.

Eylemde “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Devletin polisi yıldıramaz bizleri”, “Kahrolsun faşizm, yaşasın mücadelemiz”, “Gün gelecek devran dönecek, faşistler halka hesap verecek”, “Yaşasın devrimci dayanışma” sloganları atılarak eylem sonlandırılmıştır.

Yapılan basın açıklamasının ardından Erzingan Özgür Gelecek gazetesi okurları gazete irtibat büromuz önünde beklerken aynı iş hanında bulunan Sabah gazetesi ve 13 Şubat gazetesi irtibat bürosu çalışanları, arkadaşlarımıza saldırmış ve arkadaşlarımızın karşılık vermesi üzerine önceden planlanmış bir şekilde birçok gazeteci olayı görüntülemeye çalışmıştır.

Bunun üzerine arkadaşlarımızın ve iş hanında bulunanların müdahalesi üzerine olay sakinleştirilmiş ancak faşistler okurlarımız ve gazete irtibat büromuza açıktan tehdit havası yaratmışlardır.

Gazetecilerin polisi aramasıyla olayın planlı olduğu ortaya çıkmıştır. Yapılan tüm faşist saldırılar bizi yıldıramayacaktır!