Anasayfa , AÇIKLAMA/ERKLÄRUNG , Faşist Türk Devletinin Saldırıları Sürüyor!

Faşist Türk Devletinin Saldırıları Sürüyor!

Faşist Türk Devletinin Saldırıları Sürüyor;

Rojava’ya Saldırı, Colemêrg’e Kayyum!

Faşist Türk devleti Kürt halkına  yönelik saldırılarına devam ediyor. Kürt halkının bütün kazanımlarını yok etmek için tüm yöntemlere başvuran faşist devlet, Kobane kumpas davasında onlarca Kürt ve devrimci siyasetçiye hapis cezası verdi. Saldırılarını yoğunlaştıran Türk devleti son süreçte  Rojava’ya saldırılarını artırırken, Colomêrg’e (Hakkari) ise kayyum atadı.

Türk devletinin 31 Mayıs’ta Rojava’ya yönelik saldırıları sonucunda 4 kişi hayatını kaybederken 11 kişi yaralandı. Kuzey ve Doğu Suriye’de gerçekleşmesi planlanan seçimler öncesi T.C. tarafından yapılan bu saldırıların Kürt halkının tüm kazanımlarından ne kadar korktuğunu göstermektedir. Kuzey ve Doğu Suriye’de gerçekleşecek seçimleri engellemeye çalışan Türk devleti, Colemêrg’de (Hakkari) ise Dem Parti’li Belediye eş başkanı Mehmet Sıddık Akış’ı gözaltına alarak, belediyeye kayyum atadı. Kendi anayasasına dahi uymayan faşist devlet , Colemêrg (Hakkari) halkının iradesine darbe vurmuştur.

Bu saldırılar Türk devletinin faşist yüzünü bir kez daha ortaya çıkarmaktadır. Dört parçada Kürt halkının tüm kazanımlarını yok etmek için tüm yöntemleri kullanan faşist devlet, sınır tanımadan saldırılarını artırmaktadır. Kürt halkı ise bu saldırılara karşı büyük bir direnişle yine karşı koymaktadır.  Can bedeli ödenen bedellerle adeta Türk devletine kabus olan Kürt halkı,  son saldırılara da aynı irade ile cevap vermektedir. Türk devletinin tüm faşist saldırılarına karşı Kürt halkının bugün sesi olmak devrimci ve ilerici güçlerin için büyük bir sorumluluktur. Yeni Demokratik Gençlik olarak bu saldıralara karşı Kürt halkının her yerde sesi olacağımızı bir kez daha vurguluyoruz.

Kahrolsun Faşist Türk Devleti!

Kürdistan Faşizme Mezar Olacak !

YDG – Yeni Demokratik Gençlik