Anasayfa , AVRUPA , Gençlik Kültür ve Sanat Festivali | Merhaba Dostlar ;

Gençlik Kültür ve Sanat Festivali | Merhaba Dostlar ;

Bu sene gençlik örgütümüz olan Yeni Demokratik Gençlik ’liğin 30. mücadele yılıdır. Ayrıca geleneksel olarak düzenlediği festivalin de 30. yılıdır. Avrupa da ki göçmen gençliğin ekonomik, politik talepleri ve sorunları etrafında örgütlenen kurumumuz, her yıl gerçekleştirildiği festival ile de kültür ve sanat cephesindeki muhalif sanat anlayışını kitlelerle buluşturarak, yoz kültüre karşı gençlik için bir alternatif olmuştur ve olmaya da devam edecektir.
            İçerisinden geçtiğimiz COVID-19 süreci beraberinde bazı zorlu koşulları da getirmiştir. Virüsü kontrol altına alamayan emperyalistler, bu süreci kendi lehlerine çevirerek, toplumu yeniden şekillendirmek ve kontrol altında tutmak adına bir dizi uygulama getirmişlerdir. Yeni Demokratik Gençlik olarak var olan koşullarda merkezi bir festival örgütleyemesek de buna alternatif bir program oluşturduk. Festivali ırkçılığa karşı bir kültür sanat haftası olarak işleyeceğiz ve örgütlülüğümüzün olduğu her alanda etkinlikler düzenleyeceğiz. Ayrıca bu etkinlikler dahilinde yapılacak olan sanatsal çalışmaların video kaydından oluşan bir internet yayını gerçekleştireceğiz. Müzik, dans, tiyatro, şiir, öykü ve karikatür dallarında çalışma sergileyecek olan arkadaşların performans kayıtları uzun metraj haline getirilerek, internet üzerinden kitleye açık bir şekilde gösterime sunulacaktır. Herkesin 31.10.2020 tarihine kadar çeşitli sanat dallarında sunacağı videoları göndermesi gerekir.
            Krizin giderek daha da derinleştiği, ırkçılığın gerçek yüzünü daha da iyi gördüğümüz bu dönemde, YDG olarak halkın sanatçısı, halkın savaşçısı şiarı ile gençliği, isçi gençliği, kadınları, LGBTİ+’ları, emekçileri ve göçmenleri selamlıyoruz. Devrim ve demokrasi mücadelesinde ötekilerin sesi olmaya, çeşitli halkların kültür dejenerasyonuna karşı, kültür ve sanat cephesinde alternatif olmaya devam ediyor ve bütün dostlarımızı programımıza katkı sunmaya davet ediyoruz.

KATILIMCILARIN DİKKATİNE

* Video çözünürlüğümüz 1080p (1920*1080; yani HD)

*Video formatı 16:9 olması önemlidir.

* Olabildiğince aydınlık bir yerde çekim yapılmalıdır

* Videolar YATAY çekim yapılarak kayıt edilmelidir.

* Videoların süresi 20 dakikadan az olmalıdır.

*Videoların sağlıklı bir şekilde elimize ulaşması için www.wetransfer.com üzerinden gönderilmelidir. Bunun için detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

*İletişim için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.