Anasayfa , ÇAĞRI/AUFRUF , #RheinmetallıSilahsızlandır: Savaş ve kriz vurguncularına karşı anti-militarist eyleme geç

#RheinmetallıSilahsızlandır: Savaş ve kriz vurguncularına karşı anti-militarist eyleme geç

9 Mayıs 2023 tarihinde Rheinmetall‘in hissedarlar toplantısı gerçekleşecek. Orada, hissedarlar savaş şirketi Rheinmetall’in silah, mühimmat ve diğer savaş ekipmanlarını satarak kazandığı kanlı paradan daha da zenginleşecekler. Tüm anti-militarist gençleri o gün savaş ve kriz vurguncularına karşı harekete geçmeye çağırıyoruz!

Emperyalist savaşlar ve krizlerle dolu bir dönemden geçtiğimiz bir sır değildir. Milyonlarca insanın hayatı savaş silahları ve teçhizatıyla yok edilirken ve dünya halkları krizler nedeniyle yoksullaşırken, savaş şirketleri kanımızdan kazandıkları parayla daha da zenginleşiyor. Sadece 2022 yılında savaş şirketi Rheinmetall 469 milyon avro net kâr elde etti (bir önceki yıla göre 137 milyon avro daha fazla). Bu yıl, savaşlar ve krizler daha da artarken, savaş şirketi kendisi için daha da yüksek kârlar ön görüyor. Bu da Rheinmetall’i en büyük Alman silah şirketi yapıyor.

Bu rakamlar bize savaş şirketlerinin bizim kanımız üzerinden para kazandıklarını gösteriyor. Emperyalist devletler savaş bölgelerindeki doğal kaynaklardan ve topraklardan kâr ederken, onların şirketleri de kardeşlerimiz ve arkadaşlarımız üzerinde kullanılan silah ihracatından kâr ediyor. Şimdi, 9 Mayıs’ta, hissedarlar bizim kanımız üzerinden daha da zenginleşecekler. Bu anlamda, anti-emperyalist ve anti-militarist bir gençlik örgütü olarak tüm gençleri savaş ve kriz vurguncularına karşı eyleme geçmeye çağırıyoruz.

Tarih: 9 Mayıs 2023

Saat: 11:55

Yer: Rheinmetall-Platz 1, Düsseldorf

Savaş Şirketlerinin Gücünü Kırın!

Emperyalist Savaşlara Hayır!

Militarizme Karşı Omuz Omuza!

YDG – Yeni Demokratik Gençlik