Anasayfa , AVRUPA , YDG: ‘Çünkü her yerdeyiz, her yürüyüşümüz onur yürüyüşü!’

YDG: ‘Çünkü her yerdeyiz, her yürüyüşümüz onur yürüyüşü!’

Ardı arkası kesilmeyen eylem ve etkinlik yasaklarına ve tehditlere rağmen, örgütlü LGBTİ+’lar Onur Haftası etkinlikleri düzenlemeye devam ediyor. Faşizmin sistemli saldırıları her geçen gün daha da yükselirken T.C devleti hakkını arayanları ötekileştirmeye ve toplumu kutuplaştırmaya devam ediyor.


Egemenler her haksız olduklarında yaptığı gibi bu sene de “şehitler, milli değerler, dini hassasiyetler, bunlar sapıktırlar, pedofilidirler” yalanlarıyla insanları kandırmaya; kendi çocuklarına saldırmak üzere kışkırtmaya ve vahşeti derinleştirmeye çalışıyor. Ancak bu düzeni var etmeye devam eden kutsal ailelerin ve bütün bu hassasiyetlerin nasıl birer yalan olduğunu görüyoruz. Ensar Vakfı ve benzeri birçok dini kurumda neler yaşandığını unutmuyoruz. İnsanları düşmanlaştırarak devlet eliyle işlenen katliamları unutmuyoruz. Yabancı düşmanı politikalarla mülteci hamile bir kadına ve çocuğuna tecavüz edilip öldürüldüğünü unutmuyoruz. Daha geçtiğimiz haftalarda devletten aldığı güçle Siverek’te bir aileyi katleden çeteleri unutmuyoruz. Okuyabilmek için çalıştığı barda öldürülen genç dostlarımızı, makineye kaptırılan kolları, temizlik işçisi olarak çalıştığı yüksek evlerin camlarından düşerek can veren kız kardeşlerimizi unutmuyoruz. Bizler sırf cinsel yönelimi ve cinsiyet kimliği nedeniyle o çok kutsal aileleriniz ve delikanlı erkekliğiniz tarafından katledilen LGBTI+ çocukları unutmuyoruz, unutturmayacağız!


Çocukların geleceğini karartmayı erkek egemen bu sistem çok iyi bilir. Bizler de bu karanlığa karşı aşkımızla mücadele etmeyi iyi biliriz! Bizler yalanlarınızı ve manipülasyonlarınızı geçmişten ve bugünden çok iyi biliyoruz. Ancak yarın bizimdir! Lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve kuir herhangi bir çocuğun ya da yetişkinin homo/transfobik saldırılarınızla hayatını karartamayacağınız günler için mücadeleyi 8 Mart’larda, 25 Kasım’larda ve Onur Ayı etkinliklerinde bir araya gelip sokaklardan haykırmaya ve yasakları delmeye devam ediyoruz! Çünkü her yerdeyiz, her yürüyüşümüz onur yürüyüşü!

YDG – Yeni Demokratik Gençlik