Anasayfa , AVRUPA , YDG Duisburg: Abdullah Osmanoğlu (Agir Sterk) ve Mehmet Guyi Ölümsüzdür!

YDG Duisburg: Abdullah Osmanoğlu (Agir Sterk) ve Mehmet Guyi Ölümsüzdür!

Abdullah Osmanoğlu (Agir Sterk) 17 Aralık 2018 tarihinde, gerilla üs alanında Faşist TC devletininin koluk güçleri tarafından yapılan hava saldırısı sonucunda, yoldaşı Mehmet Guyi ile birlikte şehitler kervanına katıldı.

Abdullah Osmanoğlu (Agir Sterk) 1993 yılında, Batman’da gözlerini dünyaya açtıktan sonra, TC devletinin; başta Kürt ulusu olmak üzere, Devrimcilere, sosyalistlere Komünistlere ve muhalif olan tüm kesimlere dönük, süre gelen baskı, işkence ve katliam politikasıyla yüz yüze kaldı. Bu baskılardan dolayı, değerli dostumuz Abdullah Osmanoğlu (Agir Sterk) 2001 yılında Ailesiyle birlikte ülkesini terk ederek Almanya’nın Duisburg şehrine yerleşti. Bu şehirde büyüdü, yaşadı ve eğitiminin önemli bölümünü burada tamamladı.

Militan ve genç dostumuz, Abdullah Osmanoğlu (Agir Sterk)  Duisburga’da yaşadığı sürece, alanda yapılan tüm sokak etkinliklerinde en ön saflarda yer alıdı. Bu anlamda duyarlı ve militan kişiliği hep öndeydi. Yine Agir’in devrimci kişiliği ve tutarlı duruşu nedeniyle de diğer devrimci ve demokratik kurumlarla, kurduğu önemli dostane ilişkileri mevcuttu. Bu süreçte Duisburg YDG olarak, Bizlerde dostumuz Abdullah Osmanoğlu (Agir Sterk) ile tanıştık. Ve daha sonraki dönem, Agir yüzünü özgür dağlara çevirerek, özgürlük yürüyüşüne katıldı ve gerilla olarak mücadele etti. Uzun bir dönemdir Faşist TC devletinin gerilla alanlarına yönelik yaptığı, hava operasyonu sonucu, 17 Aralık 2019 tarihinde, Agir’in şehit haberini aldık. Hevalê Agir’i yıldızlara uğurlarken, Duisburg YDG olarak, geride kalan ailesi ve yoldaşlarının acısını paylaşıyoruz.  

Abdullah Osmanoğlu (Agir Sterk) ve Mehmet Guyi Ölümsüzdür!

Yaşasın ezilen Halkların ve Mazlum Ulusların meşru ve haklı direnişi!

Biji berxwedana Rojava!

Duisburg YDG