Anasayfa , YDG , Yeni Demokratik Gençlik 2. Merkezi Eğitim Kampı: ”Yeniyi yeniden yaratma yolunda yaşasın genç mücadelemiz!”

Yeni Demokratik Gençlik 2. Merkezi Eğitim Kampı: ”Yeniyi yeniden yaratma yolunda yaşasın genç mücadelemiz!”

Almanya’nın Hessen bölgesinde Yeni Demokratik Gençlik 2. merkezi eğitim kampını gerçekleştirdi. Kamp iki gün boyunca sürdü. Avrupa’nın birçok yerinden gelen gençler iki gün boyunca hem eğitim çalışmalarına hem de kültür sanat etkinliğine hazırlandılar. Kamp serbest bir kürsü eşliğinde başladı. 29. Gençlik Kültür ve Sanat Festivaline ve Ecem Soyluer’e yönelik yapılan kara propaganda ve linç kampanyası üzerine tartışıldı. ”Devrimci kültür-ahlak nedir? Algı nedir? Kültür ve sanata bakış açımız” vb. konular serbest kürsü eşliğinde konuşuldu.

Zor elde edilen bir bilgi kolay unutulmaz

İki gün boyunca türlü eğitim çalışmaları ele alındı. Dünyanın birçok yerinde ki halk ayaklanmaları, G20 ve polis yasaları, iklim değişikliği ve toplumsal cinsiyet konuları çalışma grupları oluşturularak işlendi. Kampa katılan gençler ilgisi dahilinde istediği konunun grubuna katılarak diğer grup arkadaşları ile birlikte konuya hazırlanarak ve her grup eğitim çalışmasının sonunda ortaya somut bir çalışma koyarak diğer gruplara aldığı konuyu anlattı.

               Kültür ve Sanat akşamı

29 senedir burjuva sanat anlayışına karşı alternatif kültür-sanat anlayışı ortaya koyan gençlik YDG’liler halk türküleri, şiirleri, türlü marşlar ve farklı dillerden birçok ezgiyi hep birlikte okudu. Dünya devrim hareketinin yitirdikleri savaşçıları, şairleri, ozanları ve diger sanatçıları ayrıca onların yaratmış olduğu değerleri hep birlikte andılar.

Kongre ve kurultay hazırlıkları – Çalışma tarzımız

İkinci günün seyrinde çalışma gruplarını bitirerek genel bir hatırlatma ve kurumumuza yeni katılan gençler için ise kurum içerisinde ki organik bağlar ve çalışma tarzımıza yönelik konular konuşuldu. Bununla birlikte demokratik merkeziyetçilik ilkesine değinildi. İlerleyen saatler de ise kongre ve kurultaylar nasıl ele alınmalıdır konusu tartışıldı. Son olarak ta kampa katılan her genç kamp boyunca hem kendini hem de kampı genel olarak değerlendirdi. Eksiklikleri ve olumlu yönleri ortaya koydu. Sloganlar eşliğinde kamp sona erdi.

Yeniyi yeniden yaratma yolunda, yaşasın genç mücadelemiz

2 günlük Kamp’tan çıkarılan sonuç: ”Demokrat gençler olarak, yürüdüğümüz bu uzun yolda, her türlü zorluğa ve zorbalığa karşı başımız dik bir şekilde, tıpkı bizden öncekiler gibi çelişkileri doğru bir şekilde ele alarak ilerliyoruz. Var olan değerlere sahip çıkarak ve üzerine yenilerini ekleyerek ilerliyoruz. Yanlış yapmaktan korkmuyor, yanlışın üzerine doğru bir şekilde ilerliyoruz.