Anasayfa , AVRUPA , YDG Güney Almanya’dan Abdullah ve Vedat’a Mektup: ”Mücadeleniz Mücadelemizdir!”

YDG Güney Almanya’dan Abdullah ve Vedat’a Mektup: ”Mücadeleniz Mücadelemizdir!”

Sevgili yoldaşlar,

yaşadığımız sınıflı toplumun bir ürünü olan hapishanelerde tüm çürümüşlüğe ve sömürü düzenine karşı bizler her zaman tavrımızı ve duruşumuzu zulmün sahiplerine karşı tereddütsüz bir şekilde yönümüzü halkların, proletaryanın sarsılmaz gücü, kararlılığı ve inancı ile zirveye taşımanın coşkusunu her daim yükseltmek için; bizden öncekilerden devraldığımız ve bizden sonrakilere miras bırakacağımız çeliğin suyu ile sizleri selamlıyoruz.

Yoldaşlar;

Bizler biliyoruz ki ne düşmanın dört duvarı nede zulmün çanları, tankları ve topları haklı olduğumuz, neferi olduğumuz bu kavganın önüne geçemeyecektir. Aksine bu saldırıların yaratmak istedikleri, mekanikleştirmek istedikleri, toplumsal gerçekliğin önünü kapatmaya çalıştıkları sömürü çarkını gizlemeye, büyütmeye yetmeyecektir. Bu bağlamda insanlık onurunun zindanları yendiği gerçekliği hem tarihimiz tarafından, hemde bugün sizin cephenizden yükselen kavganın mihmanıdır.

Sizleri 72’de Diyarbakır’ın zindanlarından yükselen kavganın görkemli sıcaklığı ile kucaklıyor, direnişinizi ve kavganızı sahiplendiğimizi birkez daha dosta düşmana duyuruyoruz!

İçerde dışarda hücreleri parçala!
İnsanlık onuru zindanları yenecek!

YDG Almanya Güney Bölgesi:
YDG Nürnberg
YDG Ulm
YDG Stuttgart