Anasayfa , TÜRKİYE , Yeni Demokrat Gençlik (YDG) 6. Konferansı Düzenleniyor

Yeni Demokrat Gençlik (YDG) 6. Konferansı Düzenleniyor

TÜRKİYE | 22 – 02 – 2012 | Her yıl farklı bir konu ile farklı bir ilde toplanan Yeni Demokrat Gençlik Konferansı bu yıl “Dokunan Yanacaksa, Dokunacağız! Em Ji Livirin!” şiarıyla İstanbul Su Gösteri Merkezinde (Aksaray Su Tiyatrosu) düzenlenecek.

6.’sı düzenlenecek olan YDG konferansında bu yıl tartışılacak konular “Kürt Ulusal Sorunu ve Gençliğin Görevleri” başlığı altında tüm Türkiye’den katılan çeşitli toplumsal tabaka, cinsiyet ve ulustan gençler tarafından ele alınacak.

25-26 Şubat tarihlerinde iki tam gün sürecek olan konferansta; HDK (Halkların Demokratik Kongresi), Demokratik Özerklik, Tutuklama Saldırıları, Liseli Gençlik, Kadın Sorunu ve Gençliğin Görevleri gibi başlıklar tartışılacak.

Tüm ilerici gençlik örgütlerine ve halk gençliğine açık olan konferansa ayrıca çeşitli milletvekilleri, aydın, sanatçı ve demokratik kitle örgütleri temsilcileri ile hapishanede bulunan tutuklu öğrenciler de mesajları ve temsilcileri aracılığıyla katılacaklar.

İki gün 09.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek konferansta ayrıca MKM Müzik Topluluğu, Grup İsyan Ateşi ve Ankara Bakış Kültür Merkezi Tiyatro Topluluğu da sahne alacak.

AHM-ATİK Haber Merkezi